לוח פעילויות לתשפ"א

שלום יקרות ויקרים!

הרבה זמן לא נפגשנו. או שאולי אתם/ן באתם/ן, אבל אני לא הייתי כאן? אם זה המצב, אני מתנצל; היו כמה חודשים קצת לא ברורים מבחינת עתיד ההוראה שלי, אבל נראה שדברים יציבים מספיק כדי שאספר לכם/ן מה אני מציע השנה. יהיו עוד דברים שיתווספו….

זה כבר פחות רלוונטי לשנה הזו, אבל עד נובמבר אני מסייע לקת'רין מקגי בקורס אינטנסיבי מאוד דרך BCBS על Soulmaking Dharma. הקורס הזה כבר מלא ורץ, אבל בשנה הבאה צפוי להיפתח עוד אחד, וממש שווה לחבור אם אופן התרגול שרוב חלק במרבית העשור האחרון של חייו מעניינת עבורכם/ן. לצד קורס מקוון נוסף שאני עושה על עבודה עם רגשות* (באנגלית) – הקורס הזה תופס את מירב זמן ההוראה שלי. אבל, כאמור, זה יסתיים בקרוב, ודברים חדשים כבר נפתחים:

*עוד מוקדם לומר בוודאות, אבל סביר שייפתח סבב נוסף שלו בפברואר; סביר שבימי א' בערב. כאן אפשר להירשם לעדכון כשיפתח סבב שני.


לב ער: תרגול מיומן עם רגשות – קורס היברידי בתובנה (פיזי+ אונליין, בעברית)

9 מפגשים בימי שישי בין 11:00 ל- 13:30, בין ה 16.10 ל-18.12 עבור אלו מאיתנו הכמהים/ות לחיות ברגישות ופתיחות, ועם תחושה של עומק ופליאה, עבודה מיומנת עם רגשות קשים היא גם תנאי הכרחי, וגם צוהר יקר ומשמעותי.הקורס הזה יוקדש לפיתוח מיומנות של מגע מיטיב עם פנים שונים של החוויה הרגשית – גוף, מחשבה, תפיסה של עצמי ושל אחר, מרקם התודעה, רובד הסיפור ועוד.

לפרטים נוספים והרשמה:

https://tovana.org.il/event/24677

הקורס הזה הוא הראשון מתוך סדרת קורסים שיימשכו לאורך השנה בימי שישי בבוקר/צהריים.


קבוצת ישיבה חצי-סגורה בימי שלישי אחה"צ (בעברית)

לפני שנה הוזמנתי ללמד בקבוצת ישיבה מקסימה שפעלה במשך כמה שנים ברעננה בימי שלישי אחרי הצהריים, והשנה אני ממשיך לפגוש אותן בזום, ונתמקד בעיקר בתרגולי מטא וריקות. נכון לעכשיו יש עוד אפשרות לשנ/תי תלמידים/ות נוספים/ות להצטרף. מאחר ומדובר בסאנגהה ותיקה ומחויבת עם מאפיינים ספציפיים, אז שווה ליצור קשר ואנחנו נצטרך לחשוב אם זה מתאים. אם מה שאתם/ן רוצים/ות זו חוויית סאנגהה משולבת בלימוד מעמיק, ומוכנים/ות למחויבות של כמה חודשים, אז ממש שווה!


סופ"ש בכליל עם אלהיה אל מור: 24.12 – 26.12

יהיה מגניב. פרטים נוספים בקרוב!


ריטריט אונליין: סמאדהי וג'הנה (בסוף דצמבר, באנגלית):

בסוף דצמבר אני אלמד ריטריט של שבוע יחד עם מורה מקסימה בשם סארי מרקאנן, שהוכשרה גם היא להוראה ע"י רוב (היא מפינלנד! יש להם סאנגהה ממש מגניבה שם). הריטריט מיועד לתמוך במתרגלים/ות עם ניסיון בתרגול סמאדהי, ועם היכרות כלשהי עם האופן בו רוב מנחה עבודה עם סמאדהי (היוזמה צמחה מתוך קבוצת תרגול שהמשיכה מריטריט הג'אנות שלימד בדצמבר הקודם).

הריטריט יתקיים בין ה28.12 ל 3.1.


חיים של עומק ופתיחות: טיפוח התודעה ותובנה בדרך הבודהיסטית (שם זמני, בעברית)

קורס בימי ד' בערב ב'מרכז גוף נפש', יתחיל בראשית פברואר.


ליווי אישי למתרגלים/ות שמעמיקים/ות בדרכי התרגול שעיצב רוב ברבאה

אני מציע ללוות באופן אישי מתרגלים/ות שבוחרים לעשות ריטריט אישי או לתרגל בהתמדה ולעומק. רוב הסמיך אותי ללמד וללוות תלמידים/ות שעוסקים בתרגולי ריקות; סמאדהי וג'אנה; טיפוח הברהמויהאראס ועבודה עם רגשות. בכנות, אני חושב שעבור מתרגל/ת רציני/ת, שרוצה ללכת לעומק, שיחה קבועה עם מורה יכולה ממש לעזור (מידי כמה שבועות או לעתים תכופות יותר, תלוי באינטנסיביות של התרגול).

מוזמנים/ות ליצור קשר בדף: יצירת קשר


קבוצת הישיבה ואולם הדהרמה של גאיה-האוס (באנגלית)

אני מלמד מידי פעם (בערך פעם שבוע באחד מהם) בשני הפורומים האלו, שמאפשרים מסגרת תרגול קצרה, של שעה עד שעה וחצי של תרגול, שאלות ותשובות ושיחה קצרה.

מתעדכים כאן:

https://gaiahouse.co.uk/online-dharma-hall/

וכאן:

https://gaiahouse.co.uk/local-meditation-groups/online-sitting-group/


Emptinss groups

זוהי קבוצה פתוחה של שאלות ותשובות על תרגולי ריקות וסמאדהי באופן בו רוב ברבאה לימד אותם. הקבוצה נפגשת בימי ה' ב20:30 למשך שעה ורבע של שאלות ותשובות, ומונחית לסירוגין על ידי מורים שהוכשרו על רוב. אני איעדר ממנה עד נובמבר, ואז צפוי לחזור ובגדול. בסבב המורים עד אז נמצאים: ניית'ן גלייד (ניית'ן מזהר וניית'ן); סוזי קילי (איתה אני מעביר את הקורס על רגשות); סארי מרקנן (איתה אני מעביר את ריטריט הג'אנות) ויוהא פאנטילה.

פרטים נוספים וקישור לכניסה:

https://dependentorigination.org/group/index.html