על האתר והכותב בו

שלום, ברוכים הבאים וברוכות הבאות.

אני יהל.

אני מתרגל מדיטציה שנים רבות, בתרגול בבית, בריטריטים ארוכים בחו"ל, ובקורסים של עמותת תובנה. בשנים האחרונות אני מנחה דהרמה דרך עמותת תובנה – בקבוצות, בקורסים ובימי תרגול. אני גם בוגר התכנית התלת שנתית להכשרת מטפלים בגישת האקומי למרחב טיפולי ובין-אישי, וחבר בקהילה שיתופית ברחובות. לאחרונה התחלתי ליהנות מלרקוד.

עם השנים, יותר ויותר – אני מגלה את הכוח המהפך, המשנה מן היסוד – של תרגול מדיטציה ודהרמה. אני יודע על בשרי, ומניסיון בעבודה עם אחרים – עד כמה הוא יכול להיות משנה חיים, משנה תפישה, מאפשר קיום שונה בעולם. אני גם מגלה, שוב ושוב – עד כמה הדהרמה היא רחבה, וכוללת הרבה מאוד אפשרויות של משחק, של סוגים שונים של עבודה וסוגים שונים של שינוי והעמקה. בהשפעתו והנחייתו של המורה שלי, רוב ברבאה – אני חווה כיצד דרכי תרגול שונות – משנות ופותחות את החוויה הנפשית בדרכים שונות. לכן, הדיוק של אופני העבודה וההשקפות על עצמנו ועל הדרך הרוחנית – הן חשובות כל כך.

האתר הזה מוקדש לחקר של פרספקטיבות כאלו בדיוק: דרכי עבודה וראייה שמשנות את הלב והתודעה. הנפח המשמעותי בו הוא של תרגומים של שיחות של רוב ברבאה, ויש בו גם תרגומי שיחות של טאניסארו בהיקהו, כתבים שלי ומעט שיתופים מתוך מדיטציות שאני עושה, והקלטות של הנחיות ושיחות שנתתי באירועים שונים.

קווים מרכזיים של דרכי עבודה ותרגול שתמצאו באתר: תרגול מדיטציית נשימה לכל הגוף; תרגול מדיטציית מרחב; תרגול מדיטציית מטא (תמצאו פה תרגום של ריטריט מלא של רוב בנושא) עבודה עם רגשות בתרגול המדיטציה; תרגול תובנה וראייה של ריקות; וקווים ומחשבות סביב אתיקה שנובעת מתוך, ותומכת ב-תרגול הדהרמה. כדי להתמצא בשפע החומר שיש פה – אפשר להשתמש בכותרת המשנה, או בענן התגיות.

 

איחולי טוב,

יהל